loading
hello dummmy text
Odoo

Odoo

Odoo je súprava softvérových nástrojov na riadenie podniku vrátane napríklad CRM , elektronického obchodu, fakturácie, účtovníctva, výroby, skladu, riadenia projektov a riadenia zásob. Komunitná verzia je bezplatný softvér licencovaný pod GNU LGPLv3 . Verzia Enterprise má vlastné ďalšie funkcie a služby. Zdrojový kód pre framework a základné ERP moduly spravuje belgický Odoo SA Odoo je k dispozícii pre lokálne prostredie a prostredie SaaS pripravené na použitie. Zdrojový kód pre rámec OpenObject a základné moduly ERP poskytuje spoločnosť Odoo SA so sídlom v Belgicku. 

O Odoo

Prvotné vydanie systému nastalo vo februári 2005 a ku dnešnému dňu je aktuálne vydanie s otvoreným zdrojom verzia 15.0

Odoo SA (predtým OpenERP SA) od začiatku vydáva základný softvér ako open source. Od vydania v9.0 spoločnosť prešla na model s otvoreným jadrom , ktorý okrem verzie s otvoreným zdrojom poskytuje vlastný podnikový softvér založený na predplatnom a softvér hostený v cloude . 

Rozšíriteľná architektúra Odoo umožňuje veľkému počtu nezávislých pracovníkov a organizácií vyvíjať aplikácie alebo moduly Odoo a umiestniť ich na trh na predaj alebo na stiahnutie zadarmo. 

O Odoo bolo napísaných niekoľko kníh, niektoré sa týkajú špecifických oblastí, ako je účtovníctvo alebo vývoj. 

Posledné tri verzie dlhodobej podpory (LTS) sú podporované paralelne. To znamená, že keď vyjde nová, štvrtá verzia LTS, najstaršia verzia dosiahne koniec svojej životnosti a už nebude podporovaná. Napríklad 9.0 LTS je podporovaná spolu s 10.0 LTS a 11.0 LTS, ale po vydaní 12.0 LTS dosiahne koniec životnosti.

Zdroj: wikipedia.org