loading
hello dummmy text
koncpt-img
Čo je prípadová štúdia

Čo je Prípadová štúdia?

Prípadová štúdia je komplexné oboznámenie sa s problémovou situáciou, ktorá nastala v minulosti a následne detailnejšie popísané jej riešenie. Je to spôsob ako vyrozprávať celkový príbeh spojený s tým ako Váš produkt alebo služba pomohla danému zákazníkovi.
Prípadová štúdia je úspech firmy, a úspech firmy je skvelá zákaznícka referencia. Referencia, ktorá popisuje celkový priebeh obchodného procesu. Celé sa to začína popísaním predchádzajúcemu stavu vo firme, aké obchodné problémy sa tam vyskytovali a následný popis jeho riešenia. Na záver sa zhodnotí aké priniesol výhody a ako sa zmenila situácia po nasadení riešenia.

Na čo sa používajú prípadové štúdie?

Firmy používajú prípadové štúdie ako skvelý marketingový nástroj pre svoje produkty a služby, čím sa môžu dostať k svojmu budúcemu klientovi.
Potenciálny klient sa bližšie oboznámi s fungovaním firmy a daný problém sa môže konkrétne týkať aj jeho čím je väčšia šanca, že si na jeho vyriešenie vyberie práve vašu firmu. Môžete v štúdií aj klienta citovať vďaka čomu ešte viac prispejete k získaniu si dôvery budúceho klienta..
Dobrá prípadová štúdia je skvelý spôsob ako upozorniť na vaše benefity a celkový potenciál firmy. Môžete ju podporiť na sociálnych sieťach ako Facebook, LinkedIn poprípade citovať len jej časti.

Každopádne, možno vypracovať kvalitnú prípadovú štúdiu Vám zaberie nejaký čas, rozhodne to stojí zato takto prezentovať a zviditeľniť svoju firmu.